Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Cesta na Nový Zéland diskuzní fórum

plánujeme cestu na NZ

09. 11. 2014 v 21:52

Zdravím ;)  17.1. Priletíme do Aucklandu, prosím viete mi odporučiť fajn ubytko za fajn cenu na prvé dni ? Ďalej budeme kupovať ojazdeny caravan, poradite kde najlepsie kupime? Ďakujem za pomoc

07. 11. 2014 v 10:24

Ahoj Fraa, 1.12. dorazíme do Christchurch, napiš co potřebuješ a kde jsi. Mail: michal@spt.pb.cz

05. 05. 2014 v 11:52

Fraa :   o co se jedná? budem tam až v listopadu

04. 05. 2014 v 23:15

Zdarek, shanim nekoho, kdo by byl ochoten sebou na nz vzit z cech par malickosti. Jsem na nz uz 6 let a na oplatku muzu poradit s cim pujde, pomoct s koupi auta, popripade poskytnout docasny ubytko.

dejte vedet, koho by to zajimalo

Terez
24. 03. 2014 v 9:48

Ahoj všichni :)  Rok jsem byla v kanadském Vancouveru, a po dvou letech práce v Praze mě zas napadla myšlenka jet pracovat a cestovat na NZ,....máte nějaké tipy kde a jak začít? jak s ubytování a prací?

22. 02. 2014 v 22:45

ahoja, v podobném termínu plánujeme cestu také :-)

a řešíme stejný problém :-( navíc máme dvě děti .. takže spaní v nekemp autě nepujde... :-( ale máme na NZ spoustu příbutných, co tam před mnoha lety utekli před  hladem na Moravě..tak snad to vyjde.

27. 01. 2014 v 12:51

Jen víc takových článků v novinách ...

24. 01. 2014 v 22:08

Tak jsem si myslel, ze to bude clanek o Zelandu a zatim tam vyklada o asijske kuchyni, ceske hospode v Australii, ceskem letisti atd. A to malo co tam je o NZ taky neni pravda. Slibuji slibuji, ale skutek utek. To ze narazila na jednoho typka, tak asi dobry, ale rozhodne to neplati v globale.

Jinak ja se vubec nedivim, ze se tu kazdej smeje. Zivotni uroven je uplne nekde jinde. Sice kazdej rika, ze NZ neni o vydelani, ale pro Cechy, kteri sem prijedou a i za blbou sezoni praci s minimalkou si muzou dovolit vic, nez v Cesku je to raj.

Co se tyce tech stranek na prevoz auta, zkus treba transfercar.co.nz, nektere inzeraty maji treba prevoz z CHCH do Aucklandu s tim, ze muzes mit auto az 18 dni, z toho mas 8 zdarma a 10 platis. Jak rikam, nemam osobni zkusenost, ale tohle se mi zda jako fajn. I kdyz jsem v nejakym blogu cetl, ze i tyhle sluzby funguji na referencich a uprednostnuji lidi, co uz s tim maji zkusenosti.

Super rozhovor!
24. 01. 2014 v 13:57

Super rozhovor!

23. 01. 2014 v 8:24

Ja bych byl opatrnej, ten rozhovor zni jakoby tu byl snad nejakej raj - tak to bohuzel neni, kazdej narod ma sve chyby. Napriklad Kiwak Vam jen velmi nerad do oci rekne neco co vas zklame, a tak radeji lze nebo mlzi popripade odklada rozhodnuti doztracena. Vubec oblibene jsou tu sliby a zlatohubectvi - samozrejme v tom jsou mistri, umi slib podat tak, ze to vypada ze je to slib, ale spis je to takova prepoved pocasi. Ono je pekne kdyz se na vas vsichni usmivaji a docasne to samozrejme funguje, ale to neznamena, ze z vas kiwak nestahne s usmevem kalhoty.
Presto prezevsechno je tu 1000krat lepe nez v CR a beru kiwaky i sjejich chybama tak jak oni berou me s tema myma.

krištov
23. 01. 2014 v 7:48

Doporučuji před cestou přečíst tento rozhovor se Šárkou Papežovou: http://cestovani.lidovky.cz/na-novem-zelandu-znaji-pivo-fotbal-a-spojeni-se-sovetskym-svazem-phc-/cestopisy.aspx?c=A140120_104516_cestopisy_ape

21. 01. 2014 v 22:26

Ten prevoz auta nema asi moc smysl pro tebe. Sice to muzes brat jako transport zadarmo, ale to auto musis dorucit do asi dvou dnu, takze to urcite neni na nejaky cestovani.

21. 01. 2014 v 10:13

Děkuji moc všem..
samozřejmě řešíme, jak trochu ušetřit a na čem atd.. jestli si půjčit malé autíčko a spát po kempech nebo něco v čem se dá spát, co nás vyjde lépe.. mám z toho trochu obavy, musí se toho tolik naplánovat, ale věřím, že NZ za to stojí40.png
Máte někdo nějaký ten portál, kde firmy prosí o převoz auta? Nějaký tip z jaké autopůjčovny je levnější si půjčit? Má smysl se dívat i po inzerátech, kde lidé nabízejí půjčení jako jednotlivci, jeslti to vychází cenově lépe?

21. 01. 2014 v 7:00

Ahoj, dívám se, že to máš na víc jak měsíc. Rozhodně by stálo za to zvážit koupit auto a pak to i se slevou prodat, pořád to asi vyjde líp, než půjčovna na 40 dní (tuším že to je kolem 100NZD/den za dodávku se spaním). Jak píše Djon, trajekt stojí dost, takže to je asi lepší vzít jedním směrem. Další alternativou jsou portály, kde firmy dávají inzeráty, že potřebují převézt auto např. z CHCH do Aucklandu. Dají k tomu plnou nádrž a trajekt bývá taky zdarma. Ale nemám s tím zkušenosti.

Mimo placené kempy jsem nespal, většinou je všude cedule zákaz kempování a co jsem četl nějaké blogy, tak to raději těch 10 dolarů za osobu dám, než abych někde hledal hodinu místo na spaní, projel benzín a pak mě stejně někdo vyhodil, nebo dostal pokutu. Ale pokud má člověk auto se zatmavenými okny, tak asi nebude problém přespat i v nějaké tiché uličce ve městě.

Djon
21. 01. 2014 v 0:10

pokud si pucis velke auto je self contained takze muzes spat kdekoliv pokud neni kempy stoji pakatel v porovnani s pucenim auta :) vratit to muzete kdekoliv oni si to pak svazeji zase z5. Odkud kam cestovat je vpodstate jedno jen jej lepsi nejezdit xkrat trajektem protoze to je palka.

20. 01. 2014 v 13:02

Dobrý den, máme v plánu cestu na NZ a to přibližně v termínu od 20.12.2014 do 30.1.2015 a rádi bychom procestovali oba ostrovy. Je lepší přiletět do Christchurch a zpět z Aucklandu nebo naopak a je reálné to projet? Rádi bychom si půjčili auto, má někdo zkušenosti s vrácením na jiném místě a nemáte někdo nějaký tip na levnou zápůjčku? Jaké máte zkušenosti s kempováním mimo placené kempy? Moc všem děkuji za jakékoliv rady a postřehy a tipy.40.png

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,114 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 19 návštěvníků online