Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Geografie Nového Zélandu

Geografie Nového Zélandu je díky jeho poloze velice zajímavá. Neustálé chvění, zemětřesení a geotermální činnost jsou způsobeny třením dvou litosférických desek, na jejichž rozhraní Nový Zéland leži.

litosfericke-desky-pod-Novym-Zelandem.giLitosférické desky

Pevnina Nového Zélandu se od prakontinentu Gondwany úplně odtrhla zhruba někdy před 85 miliony lety. Nový Zéland leží na rozhraní dvou proti sobě opřených litosférických desek, indo-australské a pacifické, kdy severní ostrov a část jižního leží na indo-australské a zbytek ostrova jižního na desce pacifické. Díky tomu je Nový Zéland jedním z tektonicky nejaktivnějších míst na světě. Také proto se někdy Novému Zélandu říká chvějící se ostrovy. Výškové budovy ve Wellingtonu i Aucklandu mají speciálně navržené a upravené základy. [ Prohlédnout si je můžete v muzeu Nového Zélandu Te Papa ve Wellingtonu, kde je přírodním silám věnováno celé jedno patro ]

zajímavost

nicive-zemetreseni-1931-v-Napieru.jpgZemětřesení v Napieru 1931

[ V roce 1931 otřáslo Novým Zélandem ničivé zemětřesení o síle 7,9 stupňů Richterovy stupnice. Zasáhlo města Napier a Hastings, ležící v zátoce Hawkes Bay. Zejména město Napier utrpělo obrovské škody, celé centrum města bylo srovnáno se zemí. Okamžitě po tragédii začala nová výstavba, která se nesla v tehdy oblíbeném architektonickém stylu Art Deco. Díky tomu se stalo město Napier ukázkovým příkladem této architektury. Každoročně se zde koná tzv. Art Deco festival, kdy se celé město převlékne do Art Deco obleků, město brázdí veteráni ze 30 let a městem se line rytmus Jazzu. ]

Působení přírodních sil je na Novém Zélandu vidět na každém kilometru a tak zde během milionů let vznikla velmi rozmanitá krajina, kterou byste asi těžko očekávali na tak malém pacifickém souostroví. Sněhem pokryté hory, kamenité pláně, fjordy a ledovci vyhloubená údolí, vulkanické náhorní plošiny jako vystřižené z Mordoru, sopečné kužely, písečné duny, nebo oblasti neprostupných pralesů. To vše a ještě mnohem víc vás čeká na Novém Zélandu.

geograficke-zajimavosti-noveho-zelandu.gGeografické zajímavosti Nového Zélandu

Vulkanická činnost - Severní ostrov Nového Zélandu

Novy-Zeland-snehem-pokryty-vulkan-RuapehObří vulkán Ruapehu a jeho sněhem pokryté svahy

Asi nejpozoruhodnějším činitelem ve vývoji pevniny severního ostrova Nového Zélandu můžeme považovat vulkanickou činnost. Dodnes patrné sopečné kužely na kterých vznikl Auckland [ Pro zajímavost, je jich 48. Nejmladším vulkánem Aucklandské oblasti je ostrov Rangitoto, ležící asi 15 minut plavby trajektem. ] Dalším patrným sopečným kuželem Nového Zélandu je sopka Taranaki, Z jejího vrcholu si můžete prohlížet nekonečné dálky Tasmanova moře, či na straně druhé nekonečné zelené pastviny. Z jejího ledem pokrytého vrcholu je možno dohlédnout na další sopečné uskupení vzdálené 150 kilometrů. Je jím oblast Central plateau, zahrnující nejvyšší vrchol severního ostrova, sopku Ruapehu, dále pravidelný kužel sopky Ngauruhoe a masivní potrhaný vulkán Tongariro

Tato oblast je velmi oblíbená mezi cestovateli, pokud se Nový Zéland chystáte, toto místo by vám v žádném případě v itineráři chybět nemělo! Až se budete procházet náhorní plošinou národního parku Tongariro, jejíž kamenité pláně daly díky fantazii filmařů vzniknout pitoreskní krajině Mordoru v Jacksonově Pánu prstenů, jistě mi dáte za pravdu, že je to nádhera, na kterou budete dlouho vzpomínat.

jezero Taupo

Novy-Zeland-zapad-slunce-nad-jezerem-TauNejvětší jezero Nového Zélandu Taupo

Další pozoruhodností patřící taktéž do Pacifického ohnivého kruhu je samo největší jezero Nového Zélandu, Taupo. Sopka Taupo totiž vznikla největší sopečnou explozí v dějinách lidstva, a to před 1800 lety. Při této erupci sopka Taupo vyvrhla sopečný popel do výšky 50 kilometrů, přičemž celé Central Plateau pokryla vrstvou popela 5 metrů silnou. Samo jezero totiž kromě své obří majestátnosti ničím sopečný kráter nepřipomíná. Jako sopečný kráter nevypadá ani když vylezete na nějaký kopec v okolí (např. Mt. Tauhara). Podívejte se však na oblast Taupo na Google maps. Uvidíte co do velikosti jeden z nejimpozantnějších sopečných kráterů na světě. A od jezera Taupo směrem dále na město Rotorua je geotermální aktivita stále patrnější.

Novy-Zeland-geotermalni-elektrarna-WairaGeotermální elektrárna Wairakei, Taupo

[ V padesátých letech proto v blízkosti Taupo vznikla velká geotermální elektrárna zvaná Wairakei, která využívá geotermální činností přehřátou páru k pohonu lopatek svých generátorů. Elektrárnu Wairakei která pokrývá zhruba 9 procent energetické potřeby Nového Zélandu najdete necelých pět kilometrů od města Taupo. ]

okolo jezera Taupo to bublá kouří a vře, to pravé geotermální potěšení vás však bude čekat kousek od silnice směr Rotorua, v geotermálním údolí zvaném Wai-o-tapu (v překladu z Maorštiny posvátné vody). Už ze silnice je vidět neklidnost této oblasti, snad z každého křoví vychází pára se silným sírovým zápachem. Pro mě byla geotermální aktivita jedním z hlavních důvodů, proč jsem se na Nový Zéland těšil a musím přiznat, že mě nezklamal. Krásné geotermální útvary, barevná jezírka, čmoudíky, sirný zápach a bublající bahno, to jsou vděčné objekty pro vaše fotoaparáty.

Novy-Zeland-nejznamejsi-utvar-geotermalnChampaigne pool, Wai-o-Tapu

Wai-O-tapu je jednou z asi 5 turisticky přístupných geotermálních oblastí na Novém Zélandu. Pokud nemáte peněz nazbyt (nutno podotknout, že vstupné do těchto parků nebývá nízké), nebo nemáte čas na projíždění několika míst, přesto se chcete seznámit s geotermální činností, Wai-O-tapu je jediné místo, které potřebujete vidět. Nám se ve Wai-O-Tapu líbilo asi nejvíc ze všech geotermálních parků a oblastí, nutno podotknout, že jsme je navštívili skoro všechny.]

Novy-Zeland-geotermalni-zona-Orakei-KoraGeotermální zóna Orakei Korako

Další velice zajímavou ukázkou geotermální aktivity je oblast hidden valley zvaná Orakei Korako. Čeká vás nespočet barevných jezírek, křemíkové terasy a gejzíry. Výčet by nebyl kompletní, kdybych nezmínil údolí Hell's gate a údolí Waimangu, kde také uvidíte několik gejzírů, kouřící jezera a barevné útvary. Na konci údolí Waimangu vás čeká pohled na jezero Tarawera a stejnojmennou sopku, která v 19. století svým nečekaným výbuchem zavalila nedalekou maorskou vesnici (nyní známou jako Te Wairoa) a nenávratně zničila chloubu Nového Zélandu tzv. růžové a bílé terasy.

Rotorua

Novy-Zeland-Rotorua.jpgNový Zéland, muzeum Rotorua
Novy-Zeland-Rotorua-maorska-vesnice-Te-WMaorská vesnice Whakarewarewa

Nemůžete navštívit Nový Zéland a přitom vynechat město Rotorua. Samo město sice kromě sirného zápachu, vycházejícího mimojiné i ze zdejší kanalizace by nebylo ničím zajímavé. Ovšem spojením silné maorské historie a geotermální aktivity zde vznikly velmi zajímavé turistické cíle. Už oblast Te Puia, která ukrývá gejzíry Prince of Wales a Pohutu, a která kombinuje procházku kolem bublajících jezírek s kultrurním představením stojí i při své neobvykle vysoké ceně za návštěvu. Další velkou zajímavostí kterou můžete vidět zdarma je zdejší park (ptejte se na směr nemocnice), kde si na povrch prorazilo cestu několik menších horkých pramenů a kde se také nachází zdarma přístupné horké veřejné lázně.

Novy-Zeland-Rotorua-maorska-vesnice-OhinMaorská vesnice Ohinemutu

No a když už jste v parku, přejděte silnici a dostanete se do vesnice Ohinemutu, kde maorové dodnes používají spoutané síly přirody k ohřívání pokrmů a vytápění domů. Každý z domů má na zahradě svůj horký pramen a z každé skulinky stoupá pára.

White Island.

Novy-Zeland-aktivni-sopka-White-Island.jNejaktivnější sopka Nového Zélandu White Island

Nejaktivnějším vulkánem na Novém Zélandu je na první pohled Bílý ostrov. Tento ostrov se nachází nějakých 60 kilometrů od pevniny v zátoce Bay of Plenty. Rychlý trajekt vás tam odveze za hodinu a půl. Jakmile se nohou dotknete pevniny ostrova, nezbavíte se pocitu, že země pod vámi je velice neklidná. Všude kolem jsou patrné známky vulkanické a geotermální aktivity.

Novy-Zeland-rozvaliny-tovarny-na-vyrobu-Nový Zéland, White Island

Štiplavý zápach sirovodíku, okořeněný trochou chlorovodíku, oxidy síry vycházející z každé skulinky, patrná zvýšená teplota ještě umocněná sluncem za horkého letního dne, obrovské sloupy husté bílé páry stoupající z velké průrvy na východní straně ostrova a horké jezero kyseliny chlorovodíkové vás nenechá na pochybách o nebezpečnosti těchto nespoutaných přírodních sil. Ostrov původně sloužil jako důl na síru, podmínky pro těžbu byly však natolik nepřiznivé, že provoz dolu musel být ukončen. Bylo to hlavně vlivem kyselosti prostředí, kdy se dělníkům nástroje rozpadaly v rukách, jejich oblečení vydrželo pouhých čtrnáct dní a během prvního měsíce jim úplně zčernaly zuby a nehty. Dodnes uvidíte rozvaliny malé továrničky na zpracování síry, které tu zůstaly po jejím výbuchu.

Tektonická činnost - Jižní ostrov Nového Zélandu

Novy-Zeland-panorama-jizni-Alpy.jpgJižní Alpy na jižním ostrově Nového Zélandu
Novy-Zeland-pohled-na-Mt-Cook-pres-jezerNový Zéland, Mt. Cook a jezero Pukaki

Na jižním ostrově bude nejpatrnější činnost tektonická. Jižní Alpy, páteř jižního ostrova 650 kilometrů dlouhé pohoří bylo vytvořeno protichůdným pohybem dvou litosférických desek - indo-australské a pacifické. Nebýt eroze během milionů let, kdy se tvořil povrch Nového Zélandu, byly by jižní Alpy asi desetkrát vyšší než je známe nyní. Při poslední době ledové pokrývaly většinu území jižního ostrova ledovce, které nezaměnitelně rozvrásnily zdejší krajinu. Asi nejpatrnější je to na jezerech Pukaki, Tekapo ale také Wakatipu. Zbytky těchto kdysi majestátních ledovců můžete obdivovat na západní straně v podobě ledovců Franz Josef a Fox. [ Až se budete procházet ledovcovým údolím Franze Josefa, nezapomeňte si prohlédnout jeho stěny. Uděláte si tak jasnější představu o tom, jakou má ledovcový splaz sílu. ] Z druhé strany alpského masivu je asi nejlépe přístupný ledovec Tasmanův, ležící na úpatí nejvyššího vrcholu jižních Alp, Aoraki (Mt. Cook).

Novy-Zeland-Milford-Sound-ledovcem-vyrezNový Zéland - Milford Sound, ledovcem vyřezané fjordy

Při zmínce o ledovcích samozřejmě nesmíme opomenout jednu z nejimpozantnějších přírodních krás Nového Zélandu, Fiordland. Ledovcem vytvořené dlouhé fjordy si nejlépe vychutnáte při plavbě lodí. Ne nadarmo se silnici do Milford Sound říká nejkrásnější jízda na světě. [ Až projedete Homer tunelem, nezapomeňte zastavit a pokochat se výhledem na silnici spouštějící se hluboko do ledovcem vyhloubeného údolí ]

Jižní Alpy působí jako přirozená bariéra mezi mokrými větry vanoucími z Tasmanova moře a pevninou Jižního ostrova Nového Zélandu, proto také Westland - ležící na jejím západním úpatí má mokrou přezdívku Wetland. Srážky se zde pohybují okolo 15 metrů ročně a je opravdu velká náhoda, když se vám poštěstí mít slunečný den. Většinou je zataženo a pokud neprší, rozhodně bude mrholit.

letenky | cestování | práce | New Zealand | studium | levné letenky | Nový Zéland

Komentáře ke článku

xiaojun
10. 02. 2018 v 9:51

20180211 junda

ray ban sunglasses outlet

nike outlet online

ugg boots

swarovski outlet

longchamp bags

ugg outlet

coach outlet

nike shoes

nike air force 1

ugg outlet

canada goose outlet

true religion outlet store

tory burch outlet store

oakley sunglasses

ugg canada

pandora outlet

cheap nba jerseys

canada goose outlet store

tory burch outlet

canada goose

cartier watches

canada goose jackets sale

uggs clearance

polo ralph lauren

nike trainers uk

rayban sunglasses

cheap ray ban sunglasses

true religion jeans

uggs

michael kors outlet online

ferragamo shoes

ray ban sunglasses

coach outlet store online

canada goose jackets

kevin durant shoes

polo outlet

christian louboutin outlet

michael kors outlet online

michael kors outlet clearance

true religion outlet

polo outlet

air max 90

coach outlet

coach outlet online coach factory outlet

blackhawks jerseys

christian louboutin shoes

tory burch outlet online

cheap snapbacks

cheap snapbacks

ray ban sunglasses outlet

oakley sunglasses

mulberry bags

pandora charms

christian louboutin outlet

cheap jordans for sale

michael kors outlet clearance

coach outlet online

jordan shoes

cheap soccer jerseys

fitflops

true religion jeans

coach outlet store online

prada shoes

oakley sunglasses

canada goose outlet store

coach outlet online

pandora outlet

tods outlet

ferragamo shoes

air jordan shoes

christian louboutin outlet

moncler jackets

coach factory outlet

burberry outlet store

oakley sunglasses wholesale

canada goose outlet

longchamp outlet

canada goose outlet

coach factory outlet

snapback hats

coach outlet online

michael kors outlet

lacoste pas cher

coach outlet

michael kors outlet clearance

moncler jackets

oakley sunglasses wholesale

uggs outlet

coach outlet store online

nike factory store

fitflops shoes

michael kors outlet online

ugg boots

coach handbags

cleveland cavaliers jerseys

ray ban sunglasses

air max shoes

cheap oakley sunglasses

air max shoes

bottega veneta outlet

canada goose outlet

kobe shoes

canada goose uk

oakley sunglasses

prada outlet online

uggs outlet

coach outlet online

ugg boots outlet

coach outlet

uggs outlet

ferragamo shoes

polo ralph lauren

burberry outlet

ugg outlet

tory burch outlet

oakley sunglasses

swarovski crystal

air max trainers

oakley sunglasses wholesale

cheap nba jerseys

true religion jeans

polo outlet

air max uk

cheap ugg boots

canada goose outlet

hermes birkin

louboutin shoes

canada goose coats

polo ralph lauren

coach outlet

ugg boots clearance

coach outlet

michael kors outlet

coach outlet

ferragamo outlet

ralph lauren polo shirts

polo outlet

coach factory outlet

ray ban sunglasses outlet

ugg outlet online

ferragamo outlet

ed hardy outlet

coach outlet

polo ralph lauren

moncler coats

mbt outlet

nike outlet

true religion jeans

kobe bryant shoes

fitflops sale

33

 

08. 04. 2018 v 8:35

 

 abc20180408

louboutin shoes

 

moncler outlet online

 

valentino outlet

 

pandora charms outlet

 

timberland shoes

 

nike outlet online

 

cheap jordans free shipping

 

longchamp sale

 

oakley sunglasses outlet

 

canada goose

 

moncler coats

 

air max

 

louboutin outlet

 

adidas yeezy

 

adidas nmd r1

 

fitflops uk

 

pandora charms sale clearance

 

coach factory outlet online

 

coach factory outlet

 

adidas nmd r1

 

nike air max 2018

 

coach outlet online

 

coach outlet store

 

adidas yeezy boost

 

polo ralph lauren

 

ecco outlet

 

coach outlet store online clearance

 

polo ralph lauren outlet online

 

canada goose sale

 

valentino

 

rolex replica watches

 

burberry outlet online

 

cheap air jordans

 

timberland outlet

 

kate spade outlet

 

canada goose sale

 

moncler sale

 

burberry handbags

 

michael kors uk

 

pandora charms

 

fitflop shoes

 

pandora jewelry

 

ugg boots women

 

ray bans

 

canada goose jackets

 

ugg outlet store

 

mbt

 

adidas nmd r1

 

nike air max 2018

 

pandora charms outlet

 

air max

 

ralph lauren outlet online

 

coach factory outlet online

 

ralph lauren uk

 

fitflop sandals

 

fitflops sale

 

pandora jewelry outlet

 

canada goose outlet store

 

fitflop sandals

 

coach outlet online

 

toms shoes

 

supra for sale

 

canada goose sale

 

adidas sneakers

 

moncler jackets

 

ugg outlet online

 

cheap jordans

 

coach outlet store

 

polo ralph lauren outlet

 

supreme shirts

 

ray ban sunglasses outlet

 

michael kors

 

polo ralph lauren

 

timberland boots

 

uggs

 

michael kors outlet online

 

canada goose coats

 

polo ralph lauren outlet

 

coach outlet online

 

new balance outlet store

 

louboutin outlet

 

louis vuitton factory outlet

 

prada outlet online

 

tory burch shoes

 

christian louboutin shoes

 

michael kors outlet online

 

cheap air jordans

 

red bottom

 

ferragamo outlet

 

mulberry

 

adidas yeezy shoes

 

adidas superstar shoes

 

canada goose jackets

 

coach factorty outlet online

 

yeezy boost 350

 

kate spade outlet online

 

hermes bags

 

air max

 

louis vuitton outlet store

 

coach factory outlet

 

kate spade outlet online

 

toms outlet store

 

coach outlet online

 

jordans

 

moncler jackets

 

michael kors outlet store

 

cheap nike shoes

 

birkenstock outlet store

 

air jordan retro

 

air jordan shoes

 

christian louboutin shoes

 

oakey sunglasses outlet store

 

adidas yeezy boost

 

mont blanc pen

 

supreme shirts

 

michael kors outlet store

 

adidas yeezy boost 350

 

birkenstock outlet

 

coach factory outlet online

 

michael kors outlet store

 

polo ralph lauren outlet

 

pandora charms sale clearance

 

timberland outlet

 

oakley sunglasses wholesale

 

the north face jackets

 

coach outlet online

 

canada goose coats

 

discount ray ban sunglasses

 

coach factory outlet

 

abercrombie kids

 

tods shoes

 

bottes ugg

 

coach outlet store online

 

nmd adidas

 

kate spade outlet online

 

coach outlet store

 

birkenstock shoes

 

michael kors outlet

 

tory burch outlet online

 

ugg boots

 

ralph lauren

 

michael kors canada

 

cheap jordan shoes

 

pandora jewelry store

 

canada goose coats

 

moncler coats

 

michael kors outlet online

 

moncler outlet online

 

salvatore ferragamo shoes

 

coach outlet online

 

michael kors outlet

 

michael kors bags

 

cheap jordans for sale

 

nike huarache shoes

 

cheap nfl jerseys wholesale

 

michael kors outlet clearance

 

nike air max 90

 

ugg boots

 

michael kors outlet store

 

coach outlet online

 

coach factory outlet online

 

canada goose jackets

 

louis vuitton outlet

 

new balance outlet

 

coach outlet online

 

timberland outlet store

 

cheap jordan shoes

 

michael kors outlet store

 

canada goose jackets

 

yeezy boost 350

 

kate spade handbags

 

moncler uk

 

philipp plein

 

mulberry uk

 

supreme clothing

 

fred perry polo shirts

 

nike outlet store

 

birkenstock shoes outlet

 

louis vuitton outlet

 

mlb jerseys

 

uggs outlet

 

coach outlet

 

nike air max 97

 

adidas outlet store

 

mcm bags

 

moncler outlet online

 

ugg sale

 

nike outlet

 

hermes bag

 

moncler uk

 

red bottom heels

 

fitflops sale clearance

 

canada goose jackets

 

discount oakley sunglasses

 

yeezy shoes

 

jordan shoes

 

mlb jerseys wholesale

 

adidas outlet online

 

ugg boots

 

puma outlet

 

rolex replica watches for sale

 

coach factory outlet

 

adidas store

 

cheap jordan shoes

 

ralph lauren outlet online

 

ralph lauren sale

 

nmd adidas

 

adidas outlet online

 

pandora jewelry outlet

 

nike sneakers

 

michael kors bags

 

yeezy boost 350

 

gucci outlet

 

ralph lauren uk

 

pandora charms uk

 

ray ban sunglasses sale

 

cheap ugg boots

 

nike zoom

 

canada goose sale

 

adidas shoes

 

adidas yeezy boost

 

michael kors handbags

 

valentino outlet

 

pandora charms sale

 

nike outlet store

 

jordan shoes for sale

 

canada goose jackets

 

converse all star

 

hermes bags

 

kate spade outlet

 

ugg canada

 

coach outlet online

 

ralph lauren uk

 

longchamp bags

 

pandora charms

 

air max 90

 

nike air max 2019

 

hollister sale

 

longchamp outlet store

 

ralph lauren outlet online

 

uggs outlet

 

birkin handbags

 

michael kors

 

michael kors outlet store

 

ray ban sunglasses outlet

 

nike air max uk

 

adidas nmd runner

 

kate spade outlet online

 

pandora jewelry

 

christian louboutin shoes

 

fitflops sale

 

moncler

 

pandora outlet

 

mcm outlet store

 

kate spade handbags

 

nike outlet online

 

michael kors outlet online

 

polo ralph lauren outlet

 

birkenstock sale

 

michael kors outlet clearance

 

hermens

 

ugg outlet store

 

birkenstock outlet store

 

cheap oakley sunglasses

 

oakley sunglasses outlet

 

fitflops sale clearance

 

oakey sunglasses outlet

 

pandora outlet

 

cheap ray ban sunglasses

 

fred perry outlet

 

air jordans

 

canada goose jackets

 

pandora sale clearance

 

discount oakley sunglasses

 

canada goose jackets

 

discount oakley sunglasses

 

coach outlet online

 

durant shoes

 

coach factory outlet online

 

coach outlet store online

 

toms outlet online

 

coach outlet online

 

ugg boots outlet

 

cheap oakley sunglasses

 

birkenstock uk

 

tiffany and co outlet

 

cheap jordan shoes

 

kate spade outlet

 

polo ralph lauren outlet

 

canada goose jackets

 

pandora charms

 

canada goose jackets

 

ralph lauren

 

mlb jerseys cheap

 

fitflop uk

 

coach factory outlet online

 

ralph lauren uk

 

harden vol 1

 

ugg boots sale

 

ralph lauren outlet online

 

tiffany outlet

 

ugg outlet

 

birkenstock uk

 

oakley sunglasses outlet

 

fitflops sale

 

ferragamo shoes

 

yeezy shoes

 

pandora charms sale

 

salvatore ferragamo outlet

 

cheap oakley sunglasses

 

adidas ultra boost

 

pandora charms sale clearance uk

 

nike running shoes

 

moncler sale

 

kobe shoes

 

cheap ray ban sunglasses

 

coach factory outlet online

 

canada goose

 

birkenstock sandals

 

fitflop shoes

 

skechers outlet

 

reebok outlet

 

coach outlet store online

 

pandora charms sale clearance

 

canada goose

 

moncler pas cher

 

nike air max 97

 

coach factory outlet online

 

nike outlet store online

 

canada goose jackets uk

 

tory burch outlet online

 

michael kors outlet online

 

christian louboutin shoes

 

vans outlet

 

cheap jordan shoes

 

nike sneakers

 

coach outlet online

 

red bottoms

 

coach factory outlet

 

adidas outlet store

 

canada goose

 

hollister clothing

 

polo ralph lauren outlet online

 

adidas outlet

 

ralph lauren outlet

 

coach outlet online

 

adidas outlet online

 

nike shoes outlet

 

pandora rings

 

nba jerseys cheap

 

asics outlet

 

supreme uk

 

michael kors outlet online

 

adidas superstars

 

mont blanc pens

 

kate spade outlet online

 

polo ralph lauren outlet online

 

coach outlet online

 

ralph lauren outlet online

 

cheap jordans

 

gucci outlet online

 

birkenstock outlet online

 

coach factory outlet online

 

coach outlet online

 

ralph lauren outlet

 

coach outlet store online

 

mbt

 

hollister clothing store

 

ugg canada

 

tory burch handbags

 

canada goose sale

 

kate spade outlet store

 

michael kors outlet clearance

 

mulberry outlet uk

 

pandora jewelry

 

canada goose parka

 

louboutin shoes

 

retro 11

 

christian louboutin sale

 

timberland boots outlet

 

michael kors outlet clearance

 

nba jerseys wholesale

 

abercrombie and fitch canada

 

louis vuitton outlet online

 

pandora charms outlet

 

nike outlet

 

north face outlet

 

coach outlet online

 

nfl jerseys

 

louis vuitton outlet online

 

moncler outlet online

 

canada goose coats

 

michael kors outlet online

 

cheap oakley sunglasses

 

cheap jordan shoes

 

fitflop uk

 

cheap air jordans

 

ecco shoes for women

 

pandora jewelry

 

philipp plein outlet

 

mlb jerseys cheap

 

louis vuitton handbags

 

coach factory outlet

 

adidas nmd r1

 

ralph lauren sale clearance uk

 

michael kors

 

uggs outlet

 

adidas originals

 

coach outlet online

 

hermes handbags

 

pandora uk

 

gucci outlet online

 

the north face outlet

 

air max shoes

 

converse outlet

 

vans outlet store

 

prada shoes

 

cheap oakley sunglasses

 

nike shoes

 

oakley sunglasses for women

 

canada goose jackets

 

nfl jerseys

 

coach outlet canada

 

coach factory outlet online

 

mbt shoes sale

 

cheap jordan shoes

 

moncler jacket

 

birkenstock outlet

 

pandora charms outlet

 

yeezy shoes

 

longchamp outlet

 

coach factorty outlet online

 

ugg outlet online

 

air max outlet

 

ray ban sunglasses discount

 

canada goose jackets

 

canada goose

 

canada goose jacket

 

coach outlet online

 

tiffany and co jewelry

 

ugg boots

 

michael kors outlet store

 

supra for sale

 

birkenstock sale

 

adidas campus shoes

 

pandora charms sale clearance

 

michael kors outlet online

 

ralph lauren outlet

 

adidas yeezy

 

michael kors outlet store

 

tory burch outlet store

 

canada goose jackets

 

coach factory outlet online

 

mulberry handbags

 

kate spade handbags

 

cheap air max

 

yeezy boost

 

polo outlet online

 

oakley sunglasses outlet

 

ray ban glasses

 

ugg boots

 

nike outlet store

 

louis vuitton factory outlet

 

yeezy boost 350

 

air jordan shoes

abc20180408

cee

10. 04. 2018 v 10:45

bears jerseys

ray ban sunglasses

louboutin shoes

canada goose outlet

true religion outlet store

pandora outlet

chrome hearts

coach outlet online

oakley sunglasses wholesale

coach factory outlet

nike trainers

moncler outlet

fitflops sale

new york knicks jersey

packers jerseys

coach outlet

chicago bulls jersey

eagles jerseys

michael kors outlet

nike outlet store

nike roshe run

ferragamo shoes

ferragamo outlet

seattle seahawks jerseys

cheap nhl jerseys

nike huarache

mulberry handbags

cheap ray bans

miami heat

oklahoma city thunder

fitflops shoes

coach outlet

skechers outlet

patriots jerseys

nike shoes

nike outlet

ravens jerseys

true religion outlet

nike shoes

fitflops sale clearance

cardinals jersey

reebok outlet

mlb jerseys

ray ban sunglasses outlet

cheap ray ban sunglasses

mbt shoes

asics shoes

christian louboutin shoes

supreme clothing

cleveland browns jerseys

tennessee titans jersey

polo ralph lauren

jordan shoes

miami heat jersey

green bay packers jerseys

carolina panthers jersey

soccer shoes

prada shoes

san diego chargers jerseys

chicago bears jerseys

christian louboutin sale

coach handbags

christian louboutin shoes

nike air huarache

ray ban sunglasses outlet

bengals jersey

boston celtics

jets jersey

houston texans jerseys

canada goose

nike factory outlet

titans jersey

adidas superstar

fitflops sale clearance

christian louboutin outlet

kate spade outlet

canada goose jackets

jordan 4

converse trainers

vikings jerseys

colts jerseys

cheap oakley sunglasses

oakley sunglasses

coach outlet

cheap oakley sunglasses

jacksonville jaguars jersey

ralph lauren outlet

coach factory outlet

49ers jersey

los angeles lakers

golden state warriors

cheap nfl jerseys

san francisco 49ers jerseys

coach outlet

golden state warriors jerseys

coach outlet

coach outlet store online

fitflops

nike huarache

prada outlet

red bottom shoes

ray ban sunglasses

cheap nba jerseys

ralph lauren outlet

oakley sunglasses

ray ban sunglasses

kate spade sale

coach outlet

longchamp outlet

hermes belts

superdry clothing

cheap oakley sunglasses

giants jersey

tory burch outlet

cheap ray bans

ralph lauren outlet

texans jerseys

supreme clothing

michael kors uk

cheap mlb jerseys

salomon shoes

christian louboutin shoes

browns jerseys

christian louboutin shoes

cheap jordan shoes

polo ralph lauren outlet

michael kors uk

denver broncos jerseys

ralph lauren outlet

air huarache

polo ralph lauren

cleveland cavaliers jerseys

true religion jeans

ralph lauren outlet

chargers jerseys

nike outlet store

dallas cowboys jerseys

clippers jersey for sale

new england patriots jerseys

oakley sunglasses

polo ralph lauren

kate spade handbags

nike trainers shoes

true religion outlet store

cheap oakley sunglasses

coach outlet

cincinnati bengals jerseys

ray ban sunglasses outlet

true religion outlet

lions jerseys

cleveland cavaliers

fitflops sale

raiders jerseys

cheap basketball shoes

fitflops sale clearance

nike tn

jordan 8

cheap ray bans

michael kors handbags sale

cheap ray bans

kate spade sale

adidas yeezy

michael kors handbags

ed hardy clothing

discount oakley sunglasses

ray ban sunglasses

kate spade outlet

supreme clothing

nike outlet

pittsburgh steelers jersey

reebok shoes

ed hardy uk

seahawks jersey

cheap jordans

red bottom shoes

coach outlet online

jordan shoes

coach outlet online

nike tn pas cher

los angeles lakers jerseys

kate spade outlet

jaguars jersey

coach outlet online

nfl jerseys wholesale

louboutin shoes

converse shoes

san antonio spurs jerseys

nike air jordan

dolphins jerseys

nike outlet

new york jets jerseys

tods shoes

coach outlet

air jordan 4

polo ralph lauren

moncler jackets

hugo boss outlet

kate spade outlet

nike air huarache

true religion jeans

michael kors outlet

ralph lauren outlet

chiefs jersey

nike factory store

air jordan uk

nike air huarache

jimmy choo outlet

giuseppe zanotti outlet

oklahoma city thunder jerseys

washington redskins jerseys

coach outlet

nike soccer shoes

coach factory outlet

hugo boss sale

coach factory outlet

nike huarache

new york knicks

air jordan 8

oakley sunglasses wholesale

hermes belt

coach outlet online

ray ban sunglasses

nba jerseys

oakley sunglasses

skechers shoes

ecco shoes

ralph lauren outlet

ecco sandals

coach outlet

cheap snapbacks

coach outlet

oakley sunglasses wholesale

ralph lauren polo

ray ban sunglasses outlet

atlanta falcons jerseys

cheap jordans

polo ralph lauren

oakley sunglasses

christian louboutin uk

indianapolis colts jerseys

oakley sunglasses

new york giants jerseys

fitflops sale clearance

oakland raiders jerseys

longchamp handbags

saints jerseys

nike shoes

coach outlet

polo ralph lauren

nike store

christian louboutin outlet

bills jerseys

nike shoes

coach outlet store online

ralph lauren uk

cheap jordan shoes

jordan shoes

tods outlet

valentino shoes

true religion jeans

lacoste polo

ray ban sunglasses

redskins jerseys

salomon boots

nike trainers

nike outlet

nike huarache

christian louboutin shoes

nike roshe

coach outlet

cowboys jerseys

detroit lions jerseys

clippers jersey

ray ban sunglasses

polo ralph lauren

bottega veneta

coach outlet

christian louboutin outlet

cheap ray ban sunglasses

canada goose sale

polo ralph lauren

ray ban sunglasses

nhl jerseys

nike shoes

san antonio spurs

nike outlet

carolina jerseys

true religion outlet

cheap ray bans

kansas city chiefs jerseys

coach outlet online

nike blazer pas cher

mbt shoes outlet

ralph lauren outlet

nike trainers

arizona cardinals jerseys

coach outlet online

cheap ray bans

polo ralph lauren

yeezy shoes

nike air max 90

ray ban sunglasses

nike outlet

coach factory outlet

new orleans saints jerseys

minnesota vikings jerseys

buffalo bills jerseys

steelers jerseys

nike blazer

cheap nike shoes

ray ban sunglasses outlet

nike factory outlet

michael kors handbags

oakley sunglasses wholesale

louboutin shoes

michael kors outlet

christian louboutin shoes

air max 90

basketball shoes

broncos jerseys

oakley sunglasses wholesale

baltimore ravens jerseys

christian louboutin outlet

snapbacks wholesale

jimmy choo shoes

jordan shoes

oakley sunglasses

oakley sunglasses

falcons jersey

christian louboutin outlet

michael kors handbags

true religion outlet

michael kors handbags

philadelphia eagles jerseys

chicago bulls

boston celtics jersey

miami dolphins jerseys

coach outlet online

zzzzz fdgtrhgrtf

 

chenyingying
18. 04. 2018 v 7:39

vdsvds

ralph lauren

louis vuitton

mont blanc pens

ray ban sunglasses

coach factory outlet

timberland

michael kors

pandora charms

flip flops

vans outlet

breguet watches

coach factory outlet

prada

cheap nfl jerseys

jordan 3

replica watches

puma fenty slides

valentino

coach outlet online

cheap ray ban sunglasses

jordan shoes

jordan shoes

birkenstock sandals

christian louboutin

kate spade handbags

michael kors

louis vuitton outlet

adidas outlet store

pandora jewelry

nike revolution

birkenstock shoes

polo ralph

jordan

bcbg

fitflops

nike air

coach outlet store online

kate spade outlet

nike free

longchamp outlet

michael kors outlet online

polo ralph lauren

jordan xx9

givenchy handbags

louis vuitton

oakley sunglasses

mishka clothing

michael kors outlet online

coach outlet

nike blazer

ralph lauren

adidas flip flops

flops

kobe 11

nike air max 97

fingerlings monkey

jordan

michael kors

balenciaga sandals

red bottom shoes

nike air max 1

mont blanc pens

bottega

nike outlet

coach outlet

new balance shoes

pandora jewelry

celine

harden vol 1

nike outlet store

ray ban sunglasses

rolex watches

tory burch outlet

nike free

nike free

barcelona jersey

new balance

yeezy desert rat 500

supreme

coach handbags

michael kors handbags

jordan 12

true religion outlet

ralph lauren

baseball bats

oakley

kate spade outlet

baseball jerseys

basketball shoes

coach outlet online

true religion sale

hermes outlet

prada

fitflops

wedding shoes

nike air max 270

coach outlet

nike blazer

nike kyrie 3

stephen curry shoes

chenyingying20180418

 

chenlixiang
20. 04. 2018 v 1:46

2018.4.20chenlixiang

tn pas cher

bottega

vans outlet

jimmy choo shoes

nike vapor max

hermes

air jordan

montres

nike huarache

nike free

chloe handbags

jordan xx9

nike air max

mercurial superfly

kate spade

cheap eyeglasses

polo ralph lauren

soccer jerseys

jordans

nike kyrie 2

giuseppe zanotti outlet

beats by dre

air max 90

ralph lauren outlet

adidas shoes

jordan 3

michael kors outlet

mizuno running shoes

true religion jeans

dansko outlet

nike air max

timberland shoes

free running

burberry outlet

asics trainers

softball bats

stuart weitzman

oakley sunglasses

kobe bryant shoes

ralph lauren

cheap jordans

clarks shoes

nike outlet

lacoste shoes

nike free

nike outlet store

adidas clothing

marc jacobs

michael kors uk

burberry outlet

orologi rolex

adidas superstar

nike roshe

air max

valentinos

timberland boots

manolo blahnik shoes

vans outlet

adidas outlet store

nike clothing

nike air max

hogan shoes

nike air max

coach outlet online

ghd hair straighteners

ralph lauren uk

vans scarpe

oakley sunglasses

michael kors

louboutin

montre pas cher

prada

balenciaga sneakers

mont blanc pens

jordan 11

swarovski gioielli

fitflops outlet

nike outlet

miu miu shoes

polo ralph lauren

bcbg max azria

coach outlet

nike free

omega watches

rolex watches

karen millen

thomas sabo uk

nike air max 90

mulberry handbags

versace handbags

dansko shoes

michael kors canada

vans pas cher

new balance soldes

michael kors

balance shoes

polo ralph lauren

louboutin

new balance

fendi handbags

2018.4.20chenlixiangs2fdf22df2f22

 

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 14,843 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
  • 16016 návštěvníků celkem
  • 10 návštěvníků online