Vzdělávací projekt Svět kolem nás

Natáčení Pána prstenů na Novém Zélandu

Určitě víte, že slavná filmová trilogie Pán prstenů se natáčela na Novém Zélandu. Nový Zéland také díky Pánu prstenů obdržel obrovskou vlnu turistů, toužících vidět místa, ¨ kde se Pán Prstenů natáčel. I po deseti letech potkáte na Novém Zélandu turisty, kteří se sem vypravili z tohoto důvodu.

John Ronald Reuel Tolkien

JRR-Tolkien-autor-trilogie-pan-prstenu.jJ.R.R. Tolkien

Autora trilogie díky filmovému veledílu Pán prstenů, zná dnes již celý svět. V krátkosti zmíním, že J.R.R Tolkien byl anglickým spisovatelem, filologem a univerzitním profesorem. [1892-1973] V rámci svého filologického a lingvistického působení, stvořil několik umělých jazyků, jako je elfština, nebo dwarfština. Pro tyto jazyky však potřeboval historické pozadí, protože jak říkal "Jazyk není živý, pokud nemá svoji historii, příběhy, které za ním stojí". Vymyslel si proto svůj svět, pojmenovaný Arda. Do tohoto světa potom zasadil příběhy ze své první knihy, Silmarillion a následně příběhy z knihy Hobit, cesta tam a zase zpátky. Vrcholem potom byla trilogie Pán prstenů, která nás zavede do třetího věku Středozemě. Informace o J.R.R. Tolkienovi můžete načerpat na webu www.tolkien.cz nebo na stránkách české wikipedie

natáčení Pána prstenů na Novém Zélandu

plakat-pan-prstenu-spolecenstvo-prstenu.Pán Prstenů Společenstvo prstenu
plakat-pan-prstenu-dve-veze.jpgPán Prstenů Dvě věže
plakat-pan-prstenu-navrat-krale.jpgPán Prstenů Návrat krále

Pokud jste posledních deset let nestrávili na Marsu nebo na pustém ostrově, jistě vám neunikla báječná trilogie Pán Prstenů. Novozélandský režisér Peter Jackson si pro natáčení venkovních scén vybral právě Nový Zéland. A není divu, nedotčené přírodní krásy Nového Zélandu se do filmu hodily naprosto perfektně. Ohlas země na trilogii Pán Prstenů byl neslýchaný. Celý Nový Zéland objal Petera Jacksona jako nějakého národního hrdinu. Město Wellington bylo při uvedení premiéry Společenstva Prstenů přejmenováno na čtrnáct dní na Středozemi a formálně byl jmenován ministr Prstenů. Peter Jackson obdržel za přínos do rozvoje novozélandského filmu, novozélandský řád za zásluhy.

 • Premiéry jednotlivých dílů trilogie Pán prstenů
 • 1. Společenstvo prstenu [ prosinec 2001 ]
 • 2. Dvě věže [ prosinec 2002 ]
 • 3. Návrat krále [ prosinec 2003 ]

logo-weta-digital.jpgWeta digital FX

Na úspěchu filmu Pán prstenů se velkou měrou podíleli i sami obyvatelé Nového Zélandu. Celý film potřeboval více než 15.000 komparsistů. Při natáčení bojových scén bylo využito dokonce i několik stovek novozélandských vojáků. Při cestování po Novém Zélandu určitě nabydete dojmu, že snad každý obyvatel (nebo alespoň jeho příbuzný) byl zapojen do natáčení pána prstenů. Kromě toho bylo do Pána Prstenů zapojeno dalších 2.000 umělců, kteří šili oblečení, kovali meče, šili boty, vytvářeli keramiku a pod. Základnou pro Petera Jacksona se při natáčení Pána Prstenů stal Wellington. Jako sídlo jeho high-tech strudia Weta digital FX a jeho studia Three Foot Six byl tento krok logický. Od té doby se Wellington přezdívá jako WellyWood.

Během dvouletého natáčení Pána prstenů na Novém Zélandu si obyvatelé Wellingtonu zvykli potkávat hlavní hvězdy, jako Elijah Wood [Frodo], Ian McKellen [Gandalf], Liv Tyler [Arwen] a Cate Blanchett [Galadriel] přímo v ulicích Wellingtonu. Nebylo ani těžké potkat surfující hobity Elijah Wood [Frodo], Dominic Monaghan [Smíšek], Sean Astin [Sam] and Billy Boyd [Pippin], kteří si často užívali slavných novozélandských příbojů.

Natáčení Pána prstenů na Novém Zélandu trvalo dva roky. 274 čistých natáčecích dnů, 150 venkovních lokací a 350 scén speciálně postavených pro účely natáčení. Natáčení probíhalo i ve 30 chráněných oblastech. Přítomnost velkého počtu lidí na scéně [ Při natáčeních velkých bitevních scén, počet komparsistů na scéně dosahoval 1.100 ] by znamenala zkázu pro rostliny i stromy, Rostliny byly přesazeny do speciálních květináčů, na scénu byl natažen koberec a po skončení natáčení byly všechny rostliny zasazeny zpátky.

Trilogie Pán prstenů měla vliv nejen na vzestup národního sebevědomí, zvýšenou tvorbu novozélandské filmové produkce, ale i na rozvoj Novozélandského průmyslu. Většina ze 650. milionů dolarů utracených za natáčení Pána prstenů, totiž zůstala na Novém Zélandu. A to nepočítáme nárůst turistů, kteří přijeli na Nový Zéland s cílem navštívit místa natáčení.

Cestování po Středozemi

lord-of-the-rings-location-guidebook-Ian

Pokud vás na Nový Zéland přilákala možnost porozhlédnout se po lokacích kde se Pán prstenů natáčel, nesmí vám uniknout výtečná publikace [Lord of the Rings:Location guidebook] od Iana Brodieho, nyní aktualizované druhé vydání. Kniha stojí 25 NZD a je novozelandským bestsellerem. Obsahuje podrobné informace o jednotlivých místech natáčení, včetně jejich GPS údajů a map. Nenechte si ji ujít. Web www.filmnz.com/middleearth/locations/index.html obsahuje obdobné informace. Údaje o umístění jednotlivých natáčecích lokací najdete i v mapě Nového Zélandu. Jak již bylo řečeno, Nový Zéland je ná Pána Prstenů patřičně hrdý a nezřídka o Novém Zélandu uslyšíte jako o "zemi Pána Prstenů".

organizované cestování po Středozemi s průvodcem

Vzhledem k tomu že spousta záběrů se konala na soukromých pozemcích, jejich majitelé se rozhodli že tohoto zájmu využijí a vzniklo několik agentur, které vás na tato místa zavezou.

Příkladem budiž například organizovaná prohlídka na farmě poblíž MataMata, kde byly natáčeny scény z Hobitína. Za 70NZD vás čeká prohlídka zelených kopečků a vesnice Hobitín a uvidíte i oslavový strom. Kulisy byly po skončení filmu rozebrány, takže nečekejte Hobitín tak jak ho znáte z filmu. Nepokoušejte se vniknout za bránu. Všude totiž uvidíte varovné cedule o zákazu vstupu na soukromý pozemek včetně toho co se stane když zákaz nedodržíte. Od silnice neuvidíte nic kromě krásných zelených kopečků. Pokud se nechystáte zaplatit oněch 70NZD, ani do MataMata nejezděte abyste se vyhnuli zklamání.

Dalším příkladem může být Skippers Canyon u Queenstown, kde byly natáčeny scény z prvního dílu, přechod brodu přes řeku Anduinu. Bez organizované skupinové prohlídky se sem nedostanete. V Christchurch působí agentura Hassle free Lord of the Rings Edoras tour.Jak již název napovídá, agentura vás vezme klimatizovaným 4WD autobusem na místo, kde se natáčely scény z Edorasu. Opět leží na soukromém pozemku, kam se sami nedostanete. Podobně jako další místa např v Twizelu, kde se konala bitva o Helmův žleb nebo Queenstown, kde se na jelení farmě natáčely různé scény z Pána prstenů. Informační centra v Queenstownu vám rádi poskytnou podrobné informace. [V Queenstownu jsme našli bezvadný krámek, kde si můžete koupit rekvizity z Pána prstenů]

bezplatná prohlídka středozemě

Nemějte však obavy, stále ještě zbývá nespočet míst, která si můžete prohlédnout bezplatně. Pokud si zakoupíte mapu Nového Zélandu [od firmy HEMA] jednotlivá místa najdete zakreslená. Některá méně navštěvovaná místa není vůbec lehké najít[ protože na zemi šipky nenajdete pozn. autora]když se vám to povede, zdaleka se liší od toho co můžete vidět v Pánu prstenů. Většina míst totiž byla digitálně vylepšena postprodukcí. Detailně jsou všechna místa včetně GPS souřadnic vypsána ve zmíněném díle Iana Brodieho [Lord of the Rings: Location Guidebook] Pokud vás to zajímá tak jako nás, nešetřete a knihu si kupte. Kromě průvodce po Novém Zélandu získáte i cenný suvenýr. V průvodci je i řada fotografií, včetně fotografie aktuálního místa a pro porovnání foto z filmu.

Kde se natáčel Pán prstenů

Mordor / Whakapapa skifield

Záběr z prvního dílu Pána prstenů:Společenstvo prstenu, kde Isildur usekne Sauronovi prst s Prstenem.

 • GPS souřadnice
 • Poloha scény 39° 14.114'S 175° 33.522'E
Národní park Tongariro, přístup je po silnici State Highway 48

Mordor / Whakapapa skifield

Záběr z druhého dílu Pána prstenů:Dvě věže, kde Frodo a Sam chytí Gluma, který je pak vede do Emyn Muil.

 • GPS souřadnice
 • Poloha scény 39° 14.177'S 175° 33.670'E
Národní park Tongariro, přístup je po silnici State Highway 48

Brány Mordoru, sjezdovka Tukino, Mt Ruapehu

Záběr z druhého dílu Pána prstenů:Dvě věže, kde Frodo a Sam hledí na otevírající se temnou bránu do Mordoru.

 • GPS souřadnice
 • Poloha scény 39° 16.667'S 175° 36.626'E
Národní park Tongariro, přístup je po silnici State Highway 1

Stezky mrtvých, Putangirua Pinnacles, okolí Wellingtonu

Záběr z třetího dílu Pána prstenů:Návrat krále, kde Aragorn, Legolas a Gimli jedou, aby se setkali s mrtvou armádou.

 • GPS souřadnice
 • Poloha scény 41° 26.861'S 175° 14.674'E
Aorangi Forest Park, přístup pěšky z Whatarangi Road

Zapalování majáků, Mount Gunn nedaleko Franze Josefa.

Záběr z druhého dílu Pána prstenů:Dvě věže, zapalování majáků na vrcholcích bílých hor, z Gondoru do Rohanu.

 • GPS souřadnice
 • Poloha scény 43° 25.720'S 170° 10.105'E
Výhledy na Mount Gunn jsou z přístupové stezky k ledovci Franze Josefa. Lepší alternativou je vyhlídkový let.

Železný pas, Glenorchy, Mt.Aspiring

Záběr z druhého dílu Pána prstenů:Dvě věže, Gandalf vjíždí do železného pasu.

 • GPS souřadnice
 • Poloha scény 44° 40.417'S 168° 20.457'E
Rees-dart track, národní park Mt. Aspiring

les Fangorn, Mavora lakes Park

Záběr z druhého dílu Pána prstenů:Dvě věže,kde Aragorn, Legolas a Gimli sledují stopy Smíška a Pippina od hromady spálených orčích těl.

 • GPS souřadnice
 • Poloha scény 45° 19.968'S 168° 10.404'E
silnice Mavora Lakes Rd.

Mrtvé močály, Kepler Track, národní park Fiordland

Záběr z druhého dílu Pána prstenů:Dvě věže, Glum vede Froda a Sama přes mrtvé močály. Frodo spadne do močálu, očarován kouzlem mrtvých, Glum ho zachrání.

 • GPS souřadnice
 • Poloha scény 45° 29.567'S 167° 41.897'E
silnice z Te Anau do Manapouri
letenky | cestování | práce | New Zealand | studium | levné letenky | Nový Zéland

Komentáře ke článku

Benda
12. 11. 2013 v 21:57

 http://www.midcanterburynz.com/newzealand/lord-of-the-rings/

Podle tohoto odkazu to vypada, ze se da do Edorasu dojit po svych a nekupovat zajezd se sampanskym :-) Nebo jsem to spatne prelozil, ci pochopil??

Benda
13. 11. 2013 v 0:30
Jana
02. 03. 2014 v 17:44

K městu Edoras dojedete snadno sami, musíte ovsem mit auto. Z města Ashburton na silnici 1 jižně od Christchurch pojedete směrem na Mt. Somers, město i kopec stejného jména odtud jedete směrem na osadu Hakatere a dal po štěrkové silnici. Na konci je elektrárna, ale nejedete k ni, zastavíte na malém parkovišti u ohrady s kravami. Projedete brankou a po označené ceste vyleze te na kopec Neděle, na kterem byl postaven Edoras. Je to anezapomenutelny zážitek. Byla jsem tam pred deseti dny a stále to nosím v sobě. Autobus nepotřebujete. Doporučuji zakoupit v kterémkoliv info knihu  o místech natáčení od Ian Brodie. Tam najdete veškeré informace. Šťastnou cestu. 

 

Jana
02. 03. 2014 v 17:56

Jeste poznámka, kniha od Brodiho v únoru 2014 již za 47,-NZD. Bohužel. Ale je krásná. Podobnych knih se dá nakoupit nekolik.  

 

xiaojun
10. 02. 2018 v 10:03

20180211 junda

ray ban sunglasses outlet

nike outlet online

ugg boots

swarovski outlet

longchamp bags

ugg outlet

coach outlet

nike shoes

nike air force 1

ugg outlet

canada goose outlet

true religion outlet store

tory burch outlet store

oakley sunglasses

ugg canada

pandora outlet

cheap nba jerseys

canada goose outlet store

tory burch outlet

canada goose

cartier watches

canada goose jackets sale

uggs clearance

polo ralph lauren

nike trainers uk

rayban sunglasses

cheap ray ban sunglasses

true religion jeans

uggs

michael kors outlet online

ferragamo shoes

ray ban sunglasses

coach outlet store online

canada goose jackets

kevin durant shoes

polo outlet

christian louboutin outlet

michael kors outlet online

michael kors outlet clearance

true religion outlet

polo outlet

air max 90

coach outlet

coach outlet online coach factory outlet

blackhawks jerseys

christian louboutin shoes

tory burch outlet online

cheap snapbacks

cheap snapbacks

ray ban sunglasses outlet

oakley sunglasses

mulberry bags

pandora charms

christian louboutin outlet

cheap jordans for sale

michael kors outlet clearance

coach outlet online

jordan shoes

cheap soccer jerseys

fitflops

true religion jeans

coach outlet store online

prada shoes

oakley sunglasses

canada goose outlet store

coach outlet online

pandora outlet

tods outlet

ferragamo shoes

air jordan shoes

christian louboutin outlet

moncler jackets

coach factory outlet

burberry outlet store

oakley sunglasses wholesale

canada goose outlet

longchamp outlet

canada goose outlet

coach factory outlet

snapback hats

coach outlet online

michael kors outlet

lacoste pas cher

coach outlet

michael kors outlet clearance

moncler jackets

oakley sunglasses wholesale

uggs outlet

coach outlet store online

nike factory store

fitflops shoes

michael kors outlet online

ugg boots

coach handbags

cleveland cavaliers jerseys

ray ban sunglasses

air max shoes

cheap oakley sunglasses

air max shoes

bottega veneta outlet

canada goose outlet

kobe shoes

canada goose uk

oakley sunglasses

prada outlet online

uggs outlet

coach outlet online

ugg boots outlet

coach outlet

uggs outlet

ferragamo shoes

polo ralph lauren

burberry outlet

ugg outlet

tory burch outlet

oakley sunglasses

swarovski crystal

air max trainers

oakley sunglasses wholesale

cheap nba jerseys

true religion jeans

polo outlet

air max uk

cheap ugg boots

canada goose outlet

hermes birkin

louboutin shoes

canada goose coats

polo ralph lauren

coach outlet

ugg boots clearance

coach outlet

michael kors outlet

coach outlet

ferragamo outlet

ralph lauren polo shirts

polo outlet

coach factory outlet

ray ban sunglasses outlet

ugg outlet online

ferragamo outlet

ed hardy outlet

coach outlet

polo ralph lauren

moncler coats

mbt outlet

nike outlet

true religion jeans

kobe bryant shoes

fitflops sale

c42

 

08. 04. 2018 v 8:36

 abc20180408

louboutin shoes

 

moncler outlet online

 

valentino outlet

 

pandora charms outlet

 

timberland shoes

 

nike outlet online

 

cheap jordans free shipping

 

longchamp sale

 

oakley sunglasses outlet

 

canada goose

 

moncler coats

 

air max

 

louboutin outlet

 

adidas yeezy

 

adidas nmd r1

 

fitflops uk

 

pandora charms sale clearance

 

coach factory outlet online

 

coach factory outlet

 

adidas nmd r1

 

nike air max 2018

 

coach outlet online

 

coach outlet store

 

adidas yeezy boost

 

polo ralph lauren

 

ecco outlet

 

coach outlet store online clearance

 

polo ralph lauren outlet online

 

canada goose sale

 

valentino

 

rolex replica watches

 

burberry outlet online

 

cheap air jordans

 

timberland outlet

 

kate spade outlet

 

canada goose sale

 

moncler sale

 

burberry handbags

 

michael kors uk

 

pandora charms

 

fitflop shoes

 

pandora jewelry

 

ugg boots women

 

ray bans

 

canada goose jackets

 

ugg outlet store

 

mbt

 

adidas nmd r1

 

nike air max 2018

 

pandora charms outlet

 

air max

 

ralph lauren outlet online

 

coach factory outlet online

 

ralph lauren uk

 

fitflop sandals

 

fitflops sale

 

pandora jewelry outlet

 

canada goose outlet store

 

fitflop sandals

 

coach outlet online

 

toms shoes

 

supra for sale

 

canada goose sale

 

adidas sneakers

 

moncler jackets

 

ugg outlet online

 

cheap jordans

 

coach outlet store

 

polo ralph lauren outlet

 

supreme shirts

 

ray ban sunglasses outlet

 

michael kors

 

polo ralph lauren

 

timberland boots

 

uggs

 

michael kors outlet online

 

canada goose coats

 

polo ralph lauren outlet

 

coach outlet online

 

new balance outlet store

 

louboutin outlet

 

louis vuitton factory outlet

 

prada outlet online

 

tory burch shoes

 

christian louboutin shoes

 

michael kors outlet online

 

cheap air jordans

 

red bottom

 

ferragamo outlet

 

mulberry

 

adidas yeezy shoes

 

adidas superstar shoes

 

canada goose jackets

 

coach factorty outlet online

 

yeezy boost 350

 

kate spade outlet online

 

hermes bags

 

air max

 

louis vuitton outlet store

 

coach factory outlet

 

kate spade outlet online

 

toms outlet store

 

coach outlet online

 

jordans

 

moncler jackets

 

michael kors outlet store

 

cheap nike shoes

 

birkenstock outlet store

 

air jordan retro

 

air jordan shoes

 

christian louboutin shoes

 

oakey sunglasses outlet store

 

adidas yeezy boost

 

mont blanc pen

 

supreme shirts

 

michael kors outlet store

 

adidas yeezy boost 350

 

birkenstock outlet

 

coach factory outlet online

 

michael kors outlet store

 

polo ralph lauren outlet

 

pandora charms sale clearance

 

timberland outlet

 

oakley sunglasses wholesale

 

the north face jackets

 

coach outlet online

 

canada goose coats

 

discount ray ban sunglasses

 

coach factory outlet

 

abercrombie kids

 

tods shoes

 

bottes ugg

 

coach outlet store online

 

nmd adidas

 

kate spade outlet online

 

coach outlet store

 

birkenstock shoes

 

michael kors outlet

 

tory burch outlet online

 

ugg boots

 

ralph lauren

 

michael kors canada

 

cheap jordan shoes

 

pandora jewelry store

 

canada goose coats

 

moncler coats

 

michael kors outlet online

 

moncler outlet online

 

salvatore ferragamo shoes

 

coach outlet online

 

michael kors outlet

 

michael kors bags

 

cheap jordans for sale

 

nike huarache shoes

 

cheap nfl jerseys wholesale

 

michael kors outlet clearance

 

nike air max 90

 

ugg boots

 

michael kors outlet store

 

coach outlet online

 

coach factory outlet online

 

canada goose jackets

 

louis vuitton outlet

 

new balance outlet

 

coach outlet online

 

timberland outlet store

 

cheap jordan shoes

 

michael kors outlet store

 

canada goose jackets

 

yeezy boost 350

 

kate spade handbags

 

moncler uk

 

philipp plein

 

mulberry uk

 

supreme clothing

 

fred perry polo shirts

 

nike outlet store

 

birkenstock shoes outlet

 

louis vuitton outlet

 

mlb jerseys

 

uggs outlet

 

coach outlet

 

nike air max 97

 

adidas outlet store

 

mcm bags

 

moncler outlet online

 

ugg sale

 

nike outlet

 

hermes bag

 

moncler uk

 

red bottom heels

 

fitflops sale clearance

 

canada goose jackets

 

discount oakley sunglasses

 

yeezy shoes

 

jordan shoes

 

mlb jerseys wholesale

 

adidas outlet online

 

ugg boots

 

puma outlet

 

rolex replica watches for sale

 

coach factory outlet

 

adidas store

 

cheap jordan shoes

 

ralph lauren outlet online

 

ralph lauren sale

 

nmd adidas

 

adidas outlet online

 

pandora jewelry outlet

 

nike sneakers

 

michael kors bags

 

yeezy boost 350

 

gucci outlet

 

ralph lauren uk

 

pandora charms uk

 

ray ban sunglasses sale

 

cheap ugg boots

 

nike zoom

 

canada goose sale

 

adidas shoes

 

adidas yeezy boost

 

michael kors handbags

 

valentino outlet

 

pandora charms sale

 

nike outlet store

 

jordan shoes for sale

 

canada goose jackets

 

converse all star

 

hermes bags

 

kate spade outlet

 

ugg canada

 

coach outlet online

 

ralph lauren uk

 

longchamp bags

 

pandora charms

 

air max 90

 

nike air max 2019

 

hollister sale

 

longchamp outlet store

 

ralph lauren outlet online

 

uggs outlet

 

birkin handbags

 

michael kors

 

michael kors outlet store

 

ray ban sunglasses outlet

 

nike air max uk

 

adidas nmd runner

 

kate spade outlet online

 

pandora jewelry

 

christian louboutin shoes

 

fitflops sale

 

moncler

 

pandora outlet

 

mcm outlet store

 

kate spade handbags

 

nike outlet online

 

michael kors outlet online

 

polo ralph lauren outlet

 

birkenstock sale

 

michael kors outlet clearance

 

hermens

 

ugg outlet store

 

birkenstock outlet store

 

cheap oakley sunglasses

 

oakley sunglasses outlet

 

fitflops sale clearance

 

oakey sunglasses outlet

 

pandora outlet

 

cheap ray ban sunglasses

 

fred perry outlet

 

air jordans

 

canada goose jackets

 

pandora sale clearance

 

discount oakley sunglasses

 

canada goose jackets

 

discount oakley sunglasses

 

coach outlet online

 

durant shoes

 

coach factory outlet online

 

coach outlet store online

 

toms outlet online

 

coach outlet online

 

ugg boots outlet

 

cheap oakley sunglasses

 

birkenstock uk

 

tiffany and co outlet

 

cheap jordan shoes

 

kate spade outlet

 

polo ralph lauren outlet

 

canada goose jackets

 

pandora charms

 

canada goose jackets

 

ralph lauren

 

mlb jerseys cheap

 

fitflop uk

 

coach factory outlet online

 

ralph lauren uk

 

harden vol 1

 

ugg boots sale

 

ralph lauren outlet online

 

tiffany outlet

 

ugg outlet

 

birkenstock uk

 

oakley sunglasses outlet

 

fitflops sale

 

ferragamo shoes

 

yeezy shoes

 

pandora charms sale

 

salvatore ferragamo outlet

 

cheap oakley sunglasses

 

adidas ultra boost

 

pandora charms sale clearance uk

 

nike running shoes

 

moncler sale

 

kobe shoes

 

cheap ray ban sunglasses

 

coach factory outlet online

 

canada goose

 

birkenstock sandals

 

fitflop shoes

 

skechers outlet

 

reebok outlet

 

coach outlet store online

 

pandora charms sale clearance

 

canada goose

 

moncler pas cher

 

nike air max 97

 

coach factory outlet online

 

nike outlet store online

 

canada goose jackets uk

 

tory burch outlet online

 

michael kors outlet online

 

christian louboutin shoes

 

vans outlet

 

cheap jordan shoes

 

nike sneakers

 

coach outlet online

 

red bottoms

 

coach factory outlet

 

adidas outlet store

 

canada goose

 

hollister clothing

 

polo ralph lauren outlet online

 

adidas outlet

 

ralph lauren outlet

 

coach outlet online

 

adidas outlet online

 

nike shoes outlet

 

pandora rings

 

nba jerseys cheap

 

asics outlet

 

supreme uk

 

michael kors outlet online

 

adidas superstars

 

mont blanc pens

 

kate spade outlet online

 

polo ralph lauren outlet online

 

coach outlet online

 

ralph lauren outlet online

 

cheap jordans

 

gucci outlet online

 

birkenstock outlet online

 

coach factory outlet online

 

coach outlet online

 

ralph lauren outlet

 

coach outlet store online

 

mbt

 

hollister clothing store

 

ugg canada

 

tory burch handbags

 

canada goose sale

 

kate spade outlet store

 

michael kors outlet clearance

 

mulberry outlet uk

 

pandora jewelry

 

canada goose parka

 

louboutin shoes

 

retro 11

 

christian louboutin sale

 

timberland boots outlet

 

michael kors outlet clearance

 

nba jerseys wholesale

 

abercrombie and fitch canada

 

louis vuitton outlet online

 

pandora charms outlet

 

nike outlet

 

north face outlet

 

coach outlet online

 

nfl jerseys

 

louis vuitton outlet online

 

moncler outlet online

 

canada goose coats

 

michael kors outlet online

 

cheap oakley sunglasses

 

cheap jordan shoes

 

fitflop uk

 

cheap air jordans

 

ecco shoes for women

 

pandora jewelry

 

philipp plein outlet

 

mlb jerseys cheap

 

louis vuitton handbags

 

coach factory outlet

 

adidas nmd r1

 

ralph lauren sale clearance uk

 

michael kors

 

uggs outlet

 

adidas originals

 

coach outlet online

 

hermes handbags

 

pandora uk

 

gucci outlet online

 

the north face outlet

 

air max shoes

 

converse outlet

 

vans outlet store

 

prada shoes

 

cheap oakley sunglasses

 

nike shoes

 

oakley sunglasses for women

 

canada goose jackets

 

nfl jerseys

 

coach outlet canada

 

coach factory outlet online

 

mbt shoes sale

 

cheap jordan shoes

 

moncler jacket

 

birkenstock outlet

 

pandora charms outlet

 

yeezy shoes

 

longchamp outlet

 

coach factorty outlet online

 

ugg outlet online

 

air max outlet

 

ray ban sunglasses discount

 

canada goose jackets

 

canada goose

 

canada goose jacket

 

coach outlet online

 

tiffany and co jewelry

 

ugg boots

 

michael kors outlet store

 

supra for sale

 

birkenstock sale

 

adidas campus shoes

 

pandora charms sale clearance

 

michael kors outlet online

 

ralph lauren outlet

 

adidas yeezy

 

michael kors outlet store

 

tory burch outlet store

 

canada goose jackets

 

coach factory outlet online

 

mulberry handbags

 

kate spade handbags

 

cheap air max

 

yeezy boost

 

polo outlet online

 

oakley sunglasses outlet

 

ray ban glasses

 

ugg boots

 

nike outlet store

 

louis vuitton factory outlet

 

yeezy boost 350

 

air jordan shoes

abc20180408

untio 

chenyingying
18. 04. 2018 v 7:46

e

ralph lauren

louis vuitton

mont blanc pens

ray ban sunglasses

coach factory outlet

timberland

michael kors

pandora charms

flip flops

vans outlet

breguet watches

coach factory outlet

prada

cheap nfl jerseys

jordan 3

replica watches

puma fenty slides

valentino

coach outlet online

cheap ray ban sunglasses

jordan shoes

jordan shoes

birkenstock sandals

christian louboutin

kate spade handbags

michael kors

louis vuitton outlet

adidas outlet store

pandora jewelry

nike revolution

birkenstock shoes

polo ralph

jordan

bcbg

fitflops

nike air

coach outlet store online

kate spade outlet

nike free

longchamp outlet

michael kors outlet online

polo ralph lauren

jordan xx9

givenchy handbags

louis vuitton

oakley sunglasses

mishka clothing

michael kors outlet online

coach outlet

nike blazer

ralph lauren

adidas flip flops

flops

kobe 11

nike air max 97

fingerlings monkey

jordan

michael kors

balenciaga sandals

red bottom shoes

nike air max 1

mont blanc pens

bottega

nike outlet

coach outlet

new balance shoes

pandora jewelry

celine

harden vol 1

nike outlet store

ray ban sunglasses

rolex watches

tory burch outlet

nike free

nike free

barcelona jersey

new balance

yeezy desert rat 500

supreme

coach handbags

michael kors handbags

jordan 12

true religion outlet

ralph lauren

baseball bats

oakley

kate spade outlet

baseball jerseys

basketball shoes

coach outlet online

true religion sale

hermes outlet

prada

fitflops

wedding shoes

nike air max 270

coach outlet

nike blazer

nike kyrie 3

stephen curry shoes

chenyingying20180418

 

chenlixiang
20. 04. 2018 v 1:31

2018.4.20chenlixiang

chrome hearts jewelry

cheap basketball shoes

converse chuck taylor

mac cosmetics outlet

air max 95

nike pas cher

coach factory outlet

true religion jeans

lunette ray ban

instyler

hilfiger outlet

jordan 4

beats headphones

guess canada

adidas slides

replica watches

polo ralph lauren

ray ban

nike air

ferragamo

balance shoes

marc by marc jacobs

nike soccer shoes

lebron shoes

jordan

nike air max 2017

iphone x case

nike free run

tory burch

converse uk

timberland pas cher

supra shoes

cheap oakley sunglasses

lebron 11

reebok shoes

converse all stars

nike air max

cheap jerseys

air force

mulberry

nike factory outlet

jordans

fitflop

herve leger dresses

true religion

timberland

france world cup jersey

beats headphones

flip flops

mizuno

replica watches

guess factory

tommy hilfiger pas cher

michael jordan

ray ban sunglasses

belgium world cup jerseys

cheap oakley sunglasses

converse shoes

air max

prada handbags

adidas zx flux

chaussure nike

adidas shoes

christian louboutin

oakley sunglasses

longchamp handbags

hilfiger uk

tods shoes

christian louboutin

polo lacoste pas cher

puma shoes

pandora jewelry

michael jordan

nike blazer

asics gel

roty burch outlet

cheap wedding dresses

jordan

nike air max

mac makeup

iphone 7 cases

replica watches

nike store

salvatore ferragamo

germany world cup jersey

ray ban pas cher

nike huarache

michael kors outlet

portugal world cup jersey

bottega veneta

celine handbags

louboutin outlet

hermes birkin

bcbg

nike shoes

cheap jerseys

nike roshe

longchamp pas cher

hogan

michael jordan

2018.4.20chenlixiangsfa22d1f12fd121g1g1

 

02. 05. 2018 v 5:26

 df

michael kors outlet clearance

yeezy boost 350

nike outlet

pandora outlet

canada goose jackets

michael kors outlet clearance

pandora charms outlet

ugg boots

polo ralph lauren

coach factory outlet

ed hardy clothing

cheap oakley sunglasses

cheap jordans

pandora charms sale clearance

canada goose

adidas yeezy shoes

michael kors outlet online

michael kors outlet

christian louboutin outlet

coach factory outlet

true religion

canada goose outlet

ugg boots

cheap nike shoes

air max 90

pandora outlet

hermes belts

michael kors outlet

kate spade outlet online

canada goose outlet

cheap snapbacks

coach outlet online

yeezy boost 350

canada goose

polo outlet

ralph lauren shirts

oakley sunglasses

polo ralph lauren outlet

ugg,uggs,uggs canada

adidas yeezy shoes

michael kors outlet

adidas outlet store

ugg boots on sale

prada outlet

tory burch outlet stores

canada goose jackets

nfl jerseys wholesale

polo outlet

fred perry outlet

coach outlet store online

ray ban outlet

pandora jewelry

pandora outlet online

coach factory outlet

pandora charms

canada goose jackets canada

michael kors outlet online

coach outlet

fitflop sale

oakley sunglasses

michael kors outlet

coach factory outlet

pandora bracelet

uggs canada

canada goose

uggs outlet

coach outlet

adidas nmd r1

ray ban sunglasses outlet

pandora charms

kate spade handbags

pandora charms

adidas nmd shoes

true religion outlet store

coach outlet

mbt outlet

canada goose jackets

air jordan shoes

coach factory outlet

pandora jewelry

pandora

polo ralph lauren

canada goose outlet store

canada goose outlet

tory burch handbags

cheap jordan shoes

michael kors outlet online

pandora charms

cheap jerseys wholesale

coach outlet

oakley sunglasses

nhl jerseys

coach outlet

polo outlet

mont blanc outlet

mcm backpack

kate spade outlet

birkenstock sandals

canada goose

ugg boots

louis vuitton handbags

coach factory outlet

mbt outlet

coach outlet online

coach outlet online

pandora charms sale clearance

canada goose

louboutin shoes

tory burch shoes

canada goose

pandora outlet

polo outlet stores

polo ralph lauren outlet

pandora jewelry

michael kors outlet clearance

michael kors outlet clearance

ugg boots

louboutin outlet

canada goose outlet

michael kors outlet clearance

cheap nfl jerseys

canada goose outlet store

fred perry shirts

ray ban sunglasses outlet

ray ban sunglasse

canada goose jackets

ralph lauren outlet

pandora jewelry outlet

louis vuitton handbags

coach factory outlet

pandora outlet

pandora charms

louis vuitton purses

tory burch outlet online

michael kors outlet online

uggs outlet

pandora outlet

longchamp outlet

polo ralph lauren

canada goose jackets

christian louboutin shoes

adidas shoes

michael kors outlet online

polo ralph lauren

pandora outlet

gucci outlet store

ralph lauren uk

cheap nfl jerseys

mcm outlet

coach outlet

pandora charms

nike shoes

cheap ugg boots

pandora outlet

michael kors outlet

pandora charms

ugg boots

kate spade handbags

longchamp handbags

michael kors outlet

polo ralph lauren

birkenstock outlet

supreme t shirts

michael kors handbags

nike outlet store

canada goose jackets

canada goose jackets

true religion outlet store

cheap nfl jerseys

kate spade outlet store

giuseppe zanotti sneakers

valentino shoes

polo ralph lauren

polo ralph lauren outlet

coach outlet

ray ban pas cher

ralph lauren outlet

mont blanc outlet

giuseppe zanotti outlet

coach outlet online

pandora

coach outlet online

michael kors outlet

rolex replica watches for sale

fitflop sandals

pandora outlet

polo outlet

supreme hoodie

pandora charms sale clearance

coach outlet online

michael kors outlet online

adidas yeezy

air jordan shoes

fred perry polo

michael kors outlet

nfl jerseys wholesale

true religion

christian louboutin shoes

mulberry bags

mulberry bags

ralph lauren uk

pandora

polo ralph lauren outlet

coach factory outlet

gucci outlet online

yaoxuemei20180502

07. 05. 2018 v 7:06

  This glass-and-metal sculpture design is Rolex Replica enhanced by the matte black dial, Fake Watches with its wide, black satin-finished circular flange stamped with the hour numerals and minute indices, executed Rolex Replica in a font created by Buchis own typeface-design agency. 

Nový příspěvek
antispam napiš číslici šest (a zapni si v prohlížeči Javascript!)
Přihlášení
Sponzorované odkazy
Kurz
Nový Zéland Aktuální kurz1 NZD = 15,262 CZK
Dle dnešního kurzovního lístku ČNB
Cestování na Facebooku
Další odkazy
Statistika
 • 16016 návštěvníků celkem
 • 4 návštěvníci online